12 Korzyści Marketingu Treści

Bądźmy szczerzy: wszyscy lubimy mówić o swoich osiągnięciach, ale… czy lubimy słuchać innych ludzi? Eee, nie tak bardzo. Prawdę mówiąc, może to być dość denerwujące. Dlatego potrzebujesz kontent marketingu, aby się wyróżniać i aby nie przynudzać!

Zamiast stale reklamować swoje produkty i usługi lub opowiadać potencjalnym klientom, dlaczego Twoja firma jest najlepsza, rozpocznij rozmowę skupioną na grupie docelowej. Jeszcze lepiej: dostarczaj treści, który przynoszą konkretną wartość czytelnikowi.

Najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób, aby to zrobić?

Stwórz strategię marketingu treści za pośrednictwem swojego firmowego bloga. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakie korzyści przyniesie Ci kontent marketing, nie martw się: poniżej podajemy 12 najistotniejszych powodów.

12 korzyści marketingu treści dla Twojej witryny i firmy

Jedną z rzeczy, które najbardziej podoba nam się w marketingu treści, jest to, że jest to jedna z najbardziej wszechstronnych strategii marketingowych: można ją dostosować do każdej firmy i przyniesie korzyści w kilku aspektach.

 

1. Pokazuje odbiorcom, że Twój biznes jest o nich, a nie o tobie

Twoja firma to coś więcej niż tylko logo, lista produktów lub usług i kilka etosów zebranych w Twojej witrynie. Upewnij się, że Twoi klienci to widzą!

Kontent marketing pomoże Ci udowodnić Twoim potencjalnym klientom, że Twoje produkty są stworzone specjalnie dla nich. A Twoja firma stworzona była nie tylko po to, abyś zarabiał pieniądze, lecz po to aby pomóc klientom odnaleźć to czego zawsze szukali.

Posiadanie witryny internetowej z treścią skupioną na odbiorcach i pisanie interesujących blogów, które przynoszą czytelnikowi wartość, jest kluczem do sukcesu. Natychmiastowe wrażenie, że pasjonuje Cię tworzenie treści tylko dla nich i że jesteś otwarty na rozmowę na dowolny temat związany z Twoją branżą.

 

2. Dodatkowe punkty od Google

Każdy nowy wpis na blogu to także nowa strona w Twojej witrynie. Każda nowa strona, to powiększanie witryny. Strony z blogami mają 434% więcej stron indexowanych. Google uwielbia witryny z dużą ilością treści (lepiej, z doskonale tematycznie dopasowaną treścią).

Jeśli użytkownik wpisuje słowo kluczowe w wyszukiwarce google, związane z perfumami, którą witryny Twoim zdaniem pokaże mu wyszukiwarka? Witrynę A, która mówi o wartościach i produktach firmy, czy witrynę B z dziesiątkami artykułów o tym, jak dobierać perfumy do odpowiednich okazji?

Znajdziesz odpowiedź na dole tej strony.

Tylko żartujemy. To oczywiście: B.

 

3. Marketing treści umożliwia kierowanie na odpowiednio rozbudowane słowa kluczowe

Zalecana średnia liczba słów kluczowych na stronę to 1-15. A co by było, gdybyś mógł używać więcej słów kluczowych i pokazać zarówno Google, jak i swoim klientom, że naprawdę wiesz wszystko, co trzeba wiedzieć o swojej branży?

Dobra wiadomość: możesz.

Każdy post na blogu pozwala skupić się na konkretnym słowie kluczowym z długim ogonem, które składa się z 3 lub więcej słów.

Na przykład zamiast konkurencyjnych i bardziej ogólnych słów kluczowych o dużej objętości, takich jak „ekologiczna odzież”, można pisać posty na blogu o odpowiednich długoterminowych wariantach, takie jak „Co oznacza ekologiczna odzież?”.

Użytkownicy, którzy są już zainteresowani Twoją branżą, ale próbują dowiedzieć się więcej na jej temat, znajdą Twój artykuł podczas wpisywania tego zapytania. Dowiedzą się więcej o odzieży ekologicznej, a następnie zdadzą sobie sprawę, że sprzedajesz ekologiczne ubrania. Na tej właśnie stronie. Przynęta połknięta.

 

4. Znacznie więcej linków zwrotnych

Jak zapewne już wiesz, linki zwrotne są fantastyczne do pozycjonowania strony, ale nie jest łatwo je znaleźć. W końcu bądźmy realistami: kto chciałby umieścić link z powrotem do Twojej strony jeśli mówisz tylko o sobie?

To nie przypadek, że firmy, które aktywnie blogują w swojej witrynie, otrzymują średnio o 97% więcej linków przychodzących niż te, które tego nie robią.

Czemu?
Ponieważ posty na blogu mają przynosić wartość odbiorcom: naturalne jest, że ktoś, kto pisze artykuł o Twojej branży, będzie chciał zamieścić odnośniki do danych lub praktycznych wskazówek, które udostępniłeś w swoim blogu. Posty z linkami są ciekawsze i budzą zaufanie.

 

5. Zasadniczo właśnie dlatego marketing treści poprawia SEO Twojej witryny

To nie jest żaden zwrot akcji w stylu ‘sekrety marketingu’, ale powiedzmy to głośniej dla tych którzy nie czytali tego artykuły zbyt uważnie: jedną z głównych zalet marketingu treści jest to, że poprawia SEO Twojej witryny.

Dzieje się tak, ponieważ skutkuje to dużą liczbą stron internetowych, świeżą treścią publikowaną regularnie, większą liczbą linków zwrotnych, większą liczbą linków wewnętrznych, trafnymi, rozbudowanymi słowami kluczowymi i ogólnie większym ruchem w witrynie.

Nieźle, prawda?

Dzięki temu wyższemu rankingowi dzięki ciągłemu wzrostowi SEO, docelowi odbiorcy będą mogli znaleźć Cię w sposób organiczny, bez konieczności wydawania setek funtów na płatne reklamy co drugi tydzień.

Content Marketing why do you need it, marketing treści i po co

6. Możesz kierować reklamy do klientów na różnych etapach lejka sprzedażowego

Tworzenie wielu nowych stron i kierowanie treści na szeroką gamę odpowiednich słów kluczowych, ostatecznie oznacza, że ​​możesz również skupić się na każdym etapie lejka sprzedaży, ułatwiając kupującemu podróż.

Oczywiście musisz znać swoich docelowych odbiorców jak własną kieszeń, przeprowadzić badania słów kluczowych i zidentyfikować wszystkie problemy, które próbują rozwiązać.

Kiedy już to zrobisz, możesz zacząć tworzyć nowe artykuły, które pomogą im być bardziej świadomym Twojej branży. Być może takie, które pozwolą im zrozumieć, czym właściwie jest to, co ich trapi, lub inne, które pokażą im, jak Twoje produkty mogą rozwiązać ich problem.

Konetent marketing jest o tyle lepszy od płatnych reklam, że zostaje na stałe na Twojeje witrynie i jest stale odnajdowany przez wyszukiwarki, gdy ktoś wpisze odpowiednie słowo kluczowe. To jednorazowa inwesycje, która zwraca się wielokrotnie.

 

7. Daje możliwość udostępniania treści w mediach społecznościowych

Twoje blogi mogą być przeznaczone nie tylko dla użytkowników Twojej witryny. Marketing treści to także potężne narzędzie uzupełniające strategię mediów społecznościowych.

Udostępniając posty na blogu na swoich kontach społecznościowych, dotrzesz do jeszcze większej liczby osób, zwłaszcza jeśli tworzysz treści, chętnie udostępniane. To oczywiście pomoże skierować jeszcze większy ruch do Twojej witryny.

Co więcej, od czasu do czasu możesz publikować coś innego, tak dla urozmaicenia, to jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło!

Szukasz specjalistów od kontent marketingu

Jeśli chcesz zwiększyć wysiłki związane z produkcją treści, stosując opłacalną i skuteczną taktykę, skontaktuj się z nami już dziś.

8. …i Twój biuletyn

Chociaż nauka pisania kampanii e-mail marketingowej, która prowadzi do konwersji, jest nadal niezbędna, możesz urozmaicić swoją komunikację z klientami. Podziel się podglądami i linkami do najlepszych postów na blogu. Ponownie, nie będą to te, w którym chwalisz się swoją nową nagrodą (choć gratulujemy), ale artykuł, który rozwiązuje jeden z problemów konsumenta, edukuje ich o czymś, lub o czyś co ich interesuje, daje im cenne wskazówki na ten temat lub intryguje.

Daje to nie tylko większe szanse na kierowanie ludzi do Twojej witryny, ale także pokazuje im, że pasjonujesz się tworzeniem wysokiej jakości treści, które przynoszą im wartość, a nie tylko bombardowaniem ich sprzedażowymi e-mailami i reklamami.

 

9. Pomaga utrzymywać publiczność jak i zdobywa nowych fanów

Innym powodem, dla którego kontent marketing jest tak skuteczny, jest to, że wykracza poza pomoc w generowaniu potencjalnych klientów online i budowaniu odbiorców, którzy są pasjonatami tego, co robisz (lub co możesz dla nich zrobić). Pomaga ci to zachować istniejących klientów, co jest równie trudne.

W naszej tętniącej życiem cyfrowej erze ludzie są bardzo wybredni, jeśli chodzi o marki, z którymi się interesują, a te przerażające przyciski „Przestań obserwować” i „Anuluj subskrypcję” są zawsze w zasięgu ręki. Na szczęście publikowanie doskonałych treści przygotowanych specjalnie dla nich sprawi, że będą chcieli zostać.

 

10. Zwiększa 6-krotnie współczynniki konwersji

Skuteczna strategia marketingu treści pomoże Ci również w sprzedaży produktów i usług. Nasi najlepsi konsultanci ds.Marketingu mogą pisać posty na blogu, które promują zalety produktu lub usługi, ale nie brzmią jak irytująca lub nachalna twarda sprzedaż.

Na przykład, jeśli oferujesz SaaS, który składa się z platformy do wspólnego projektu, naturalne jest umieszczenie linku do niej w artykule, który mówi o najskuteczniejszych sposobach zarządzania zespołem zdalnym.

Wynik? Witryny zawierające strategię marketingu treści mają średni współczynnik konwersji 2,9% w porównaniu z zaledwie 0,5% tych, które jej nie mają. Tak, to prawie 6 razy więcej.

 

11. Dlaczego kontent marketing pomaga budować zaufanie

Czy twoja mama kiedykolwiek mówiła ci, żebyś nigdy nie brał słodyczy od nieznajomego? Moja też. Wiele innych mam musiało to robić, ponieważ obecnie klienci raczej nie kupią od firmy, której tak naprawdę nie ufają.

Jak więc przekonasz ich, że jesteś dobrym czowiekiem i że nie mają się czym martwić, kiedy naciśną ten migający przycisk „Kup teraz”?

Proste: nadal udostępniasz treści branżowe, które pozycjonują Cię jako wiodącego eksperta w Twojej dziedzinie. Wiesz wszystko, co trzeba o tym wiedzieć. Nie mogą się z tobą pomylić. I oto mamy łasucha, który chętnie poczęstuje się naszym produktem.

 

12. Kosztuje znacznie mniej niż tradycyjny marketing

Chyba, że próbujesz odtworzyć kultową scenę z Wilka z Wall Street, wątpimy, że lubisz rzucać pieniądze na wiatr. Na szczęście kontent marketing kosztuje 62% mniej niż tradycyjne techniki outboundowe (czyli bombardowanie odbiorców reklamami). Szalone,czyż nie? Biorąc pod uwagę namacalne korzyści płynące z marketingu treści.

Od zatrzymywania odbiorców, po ulepszanie SEO witryny i przekształcanie większej liczby potencjalnych klientów w kupujących – dlatego właśnie potrzebujesz marketingu treści. Jeśli naprawdę chcesz się wyróżniać i odnosić sukcesy w swojej firmie. Nie przegap okazji!

 

Zacznij korzystać z dobrodziejstw marketingu treści! Uzyskaj najlepszy możliwy zwrot z inwestycji dzięki naszym usługom kontent marketing. Skontaktuj się z nami już dziś i opowiedz nam o swojej firmie, nie traćmy czasu.

O autorze

Joanna Tracey BeeBrilliant! Marketing

Joanna Tracey – współzałożyciel BeeBrilliant! Doświadczony marketer a jej specjalność to strony internetowe i kampanie reklamowe. Razem z mężem stworzyli BeeBrilliant! Marketing, aby pomóc mniejszym i większym firmom czerpać korzyści z marketingu w sieci.