SEO w UK – 7 najistotniejszych wskazówek

Jeśli prowadzisz firmę w UK i chcesz przyciągnąć więcej klientów, najefektywniejszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest SEO. Pozycjonowanie to świetny sposób na poprawę widoczności w Internecie.

Optymalizacja strony www pod kątem wyszukiwarek polega na uszczęśliwianiu Google.

Tak, zdajemy sobie sprawę, że to brzmi dość zabawnie, ale właśnie o to chodzi, jeśli chcemy, aby SEO w UK przyniosło nam pożądane efekty.

7 sposobów na SEO w UK aby polepszyć ranking swojej firmy w wyszukiwarkach.


1.
Zoptymalizuj kod swojej witryny, przyglądając się jej technicznej strukturze.

Aby wyszukiwarki mogły efektywnie indeksować strony, muszą zrozumieć ich kontekst poprzez skuteczne kodowanie.

Elementy, o których większość przedsiębiorców zapomina to metadane i techniczny układ strony internetowej. Niestety bez właściwej struktury witryny, pozycjonowanie  nie przyniesie efektów.

Dla wyszukiwarek to jeden z podstawowych elementów mających wpływ na optymalizację. Bez nich, strona nie będzie odpowiednio rozszyfrowana.
To tak, jakbyś chciał rozmawiać z drugą osobą w nieznanym jej języku, po prostu, bez szans.

Lista SEO

2. Upewnij się, że Twoja witryna jest szybka i wolna od błędów.

Google bardzo ceni sobie szybkie strony internetowe.

Strony, które ładują się niezmiernie wolno tracą dużą ilość potencjalnych klientów. Wysoki współczynnik odrzuceń daje wyszukiwarce sygnał, iż strona nie jest lubiana przez internautów. Zatem po co ją wyświetlać?

Wyszukiwarka jest stworzona po to, aby pomóc internautom. Dlatego chce wyświetlać strony lubiane, często wyszukiwane, do których ludzie z chęcią wracają.

Dlatego też, witryna posiadająca wiele błędów, takich jak zepsute linki, nie przystosowana do urządzeń mobilnych, niesformatowana odpowiednio nie osiągnie sukcesu.

3. Zwróć uwagę na treść i jej formatowanie.

Wybierz słowa kluczowe i frazy, których szukają Twoi klienci.

W wyszukiwaniu odpowiednich słów kluczowych pomogą ci narzędzia typu Ubersuggest.

SEO w UK to nie czarna magia czy wtykanie słów kluczowych w każde zdanie. To sporo pracy, ale także dużo zabawy kreatywnej.

Dobre formatowanie treści czyli oznaczenie jej odpowiednimi tagami ułatwi Google jej rozszyfrowanie. Wspomaga to również w przetrawieniu treści przez czytelnika.

Większość interautów tylko pobierznie przgląda strony. A klarownie ułożony tekst z tytułami i podtytyałami, łatwiej i przyjemniej się czyta.

Zamów bezpłatny przegląd swojej witryny

4. Zdobywaj linki zwrotne.

Kiedyś najprostszą drogą do otrzymania linków zwrotnych było umieszczenie adresu naszej wytryny w katalogach stron. To już zamieszchłe czasy.

Już jakiś czas temu Google zaostrzył kryteria w tej dziedzinie i pozytywnie ocenia tylko backlinki z domen o wysokim autorytcie i zbliżonym tematycznie do strony docelowej.

Gdy Google widzi inne zaufane witryny internetowe, które prowadzą do Twojej, uznaje to jako wotum zaufania i stawia Cię wyżej.

Twórz treści, które zdobywają linki od innych, zwiększając ruch sprawiając, że Twoja witryna jest autorytetem w Twojej branży.

5. Korzystaj z narzędzi analitycznych.

Google lubi witryny łatwe w użyciu, które sprawiają, iż klient dokonuje zakupu i chętnie powraca.

Przeanalizuj podróż klienta przez fanel zakupowy, optymalizując doświadczenia użytkowników.

Informacje z analityki google pomogą Ci zidentyfikować moment, w którym tracisz klienta. Dzięki wnikliwej analizie, krok po kroku, możesz usprawnić działanie swojej witryny. A to z kolei sprawi, że Google zaufa Twojej stronie.

6. Nie zapominaj o urządzeniach mobilnych.

Dostosuj stronę do urządzeń mobilnych, ponieważ to właśnie z nich korzysta najwięcej użytkowników.

Google wspiera strony responsywne, które odpowiednio skalują się do rozmiaru ekranu.

W dobie smartfonów i tablet, błędem byłoby pozostawać tylko i wyłącznie przy wersji PC. Stracilibyśmy możliwość kontaktu z wieloma potencjalnymi klientami.
A przecież nie o to nam chodzi, prawda?

7. Skorzystaj z wiedzy specjalistów.

Google aktualizuje swój algorytm setki razy w roku. Bez pomocy z zewnątrz, ciężko nadążyć za wszystkimi tymi zmianami. Dlatego zatrudnienie doświadczonego specjalisty SEO ma realną wartość.

Pozostaw SEO w UK dla ekspertów, a sam zajmij się realizacją zamówień dla klientów!

Warto poważnie podchodzić do pozycjonowania (SEO), ponieważ większość ruchu na witrynie w małych firmach pochodzi z organicznych wyników wyszukiwania.

SEO w UK przez polsko-angielskich konsultantów

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w dziedzinie marketingu, stworzyliśmy bank wiedzy, którym chętnie się podzielimy.

Łącząc rodzimą znajomość języka polskiego i angielskiego, tworzymy atrakcyjne treści w dowolnym języku, które edukują, ekscytują i angażują odbiorców.

Jeśli masz firmę, która chce przyciągnąć nowych klientów do drzwi, nasze pozycjonowanie, to najszybszy sposób na osiągnięcie tego celu.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać bezpłatny audyt Twojej witryny.
O autorze

Joanna Tracey BeeBrilliant! Marketing

Joanna Tracey – współzałożyciel BeeBrilliant! Doświadczony marketer a jej specjalność to strony internetowe i kampanie reklamowe. Razem z mężem stworzyli BeeBrilliant! Marketing, aby pomóc mniejszym i większym firmom czerpać korzyści z marketingu w sieci.