Marketing Internetowy dla firm

Poniższe wskazówki marketingu internetowego dla firm pomogą każdej rozwijającej się korporacji umocnić swoją obecność w Internecie.

Kompleksowość nowych technologii może często zniechęcać nowych właścicieli firm do zagłębiania się w świat marketingu internetowego. Ogromny wachlarz dostępnych platform utrudnia początkującym w tej dziedzinie określenie właściwej strategii.

Jest jednak wiele narzędzi i wskazówek, które możemy zaoferować i które nie zajmują dużo czasu. Powinny one pomóc odpowiednio skoncentrować Twój czas i wysiłek, rozwijając po drodze Twój biznes.

Marketing Internetowy dla firm w UK w 5-ciu krokach

1. Upewnij się że Twoja witryna spełnia podstawowe kryteria

Klienci stają się coraz bardziej wymagający, jeśli chodzi o wrażenia, jakich oczekują od strony internetowej. Chcą szybkiego ładowania strony, dostarczającej dokładnie tych informacji jakich poszukiwali.
Jako mała, nowa firma, możesz nie posiadać takiego samego budżetu promocyjnego, jak firmy o ustalonej pozycji, na szczęście poniższe podstawy nie wymagają dużego wkładu finansowego.

  • Prędkość ładowania – Możesz przetestować swoją witrynę z bezpłatnym narzędziem Google i przeanalizować wyniki aby zmniejszyć współczynniki odrzuceń.
  • Marketing w wyszukiwarkach – Niezbędne jest opanowanie SEM. Obejmuje to wykorzystanie treści wysokiej jakości, aby Twoja marka była widoczna w wyszukiwarkach.
  • Widoczne wezwania do działania – Każda efektywna strona zawiera wyraźne i przekonujące wezwania do działania. To przyciski i formularze informujące użytkownika o kolejnym etapie ich podróży.
  • Monitoruj wyniki – Google Analytics jest bezpłatnym narzędziem i oferuje bezcenne informacje na temat zachowań odwiedzających Twoją stronę. Zwracaj uwagę na współczynniki odrzuceń, czas spędzony w witrynie, liczbę stron wyświetlanych jako całość, ale także monitoruj te czynniki na poszczególnych stronach docelowych. Przetestuj nowe projekty stron i poprawione kopie z różnym komunikatem, sprawdzaj jak wpływa to na te miary w Google Analytics.

2. Bloguj skutecznie, używając kluczowych termonów z ‘długim ogonem’

Konieczne jest ciągłe uaktualnianie witryny, aby zapewnić widoczność online Twojego produktu lub usługi i dotarcie do rynku docelowego. Ale jak upewnić się, żeby wyszukiwarki zlokalizowały Twoją stronę i ustawiły ją wysoko? Tutaj może pomóc blogowanie.

Każdego dnia nowe treści trafiają do Internetu od konkurentów i innych firm działających w podobnej dziedzinie jak Twoja. Może to potencjalnie zmniejszyć widoczność Twojej strony, spychając ją w dół rankingu. Aby być na bieżąco z cyfrową grą marketingową, wykorzystaj korzyści płynące z blogowania.

Publikowanie treści, które są cenne i odpowiednie dla Twojego rynku, pomaga zwiększyć ruch na witrynie Twojej firmy i na stronach mediów społecznościowych, ale tylko wtedy, gdy jest odpowiednio ukierunkowany.

W przypadku mniejszych firm jest mało prawdopodobne, aby witryna znalazła się na pierwszej stronie Google w szerokim zakresie związanym z jej produktem / usługą.

Przykład

Jeśli organizujesz imprezy, a dopiero wchodzisz na rynek, sam kluczowy termin „imprezy” byłby prawie niemożliwy do uzyskania.
Termin „imprezy” ma po prostu zbyt szerokie znaczenie i wyjątkowo silną konkurencję. Co więcej, jest otwarty na wiele interpretacji, co oznacza, że bez wątpienia przyciągnąłby niechcianych gości, szukających czegoś zupełnie innego. To z kolei zwiększyłoby współczynnik odrzuceń na stronie.

 

Skorzystaj z narzędzia Google do planowania słów kluczowych, aby znaleźć odpowiednie kluczowe zwroty.

3. Buduj wiarygodność online

Niezależnie od tego, czy jesteś hydraulikiem, czy konsultantem biznesowym, istnieje szansa, że ​​potencjalni nowi klienci sprawdzą Cię online zanim wykręcą Twój numer. W związku z tym Twoja reputacja online jako właściciela firmy może być decydującym czynnikiem.

Recenzje klientów nie są niczym nowym, ale gromadzenie recenzji online jest często odkładane na bok lub całkowicie pomijane. Jednak 30% osób stwierdziło, że recenzje były kluczowe przy ocenie lokalnych firm, dlatego powinno to być priorytetem strategii marketingu internetowego.

Musisz więc zapewnić sobie silną obecność w witrynach z recenzjami. Niezależnie od tego, czy jest to TrustaTrader or RatedPeople.com, Trustpilot or Feefo , które uważasz za najbardziej odpowiednie dla Twojej firmy. Po umieszczeniu na liście, aktywnie monitoruj i zachęcaj do recenzji na bieżąco i reaguj na wszelkie negatywne komentarze w sposób terminowy, otwarty i profesjonalny.

4. Wybierz odpowiednie media społecznościowe

Szacuje się, że obecnie na świecie jest 2,62 miliarda ludzi, którzy  korzystają z jakiejś formy mediów społecznościowych. Jeśli więc nie masz konta firmowego na Facebooku, Instagramie, LinkedIn lub Twitterze, koniecznie to zmień.

Często właściciele małych firm w UK pytają, na której platformie powinni się skupić? Odpowiedź jest prosta…

Skoncentruj się na platformie mediów społecznościowych najbardziej odpowiedniej dla Twojej firmy, tam, gdzie Twoi klienci są najbardziej aktywni.

Jeśli świadczysz usługę B2B, LinkedIn i / lub Twitter to naturalny wybór. W przypadku firm B2C lepszym wyborem mogą być Facebook i / lub Instagram.

Cokolwiek zdecydujesz, skoncentruj się na rozwijaniu głównego kanału mediów społecznościowych.

Wykorzystaj w pełni funkcjonalność bezpłatnej platformy

Facebook oferuje skuteczne kierowanie reklam internetowych, a LinkedIn promuje zaawansowane wyszukiwanie i wiadomości e-mail. Jednak zanim przejdziesz od razu i zapłacisz za którąkolwiek z tych usług, ważne jest, aby zbudować silną pozycję, korzystając z dostępnych pakietów podstawowych. Najciekawsze perspektywy można znaleźć na LinkedIn z odpowiednimi kryteriami wyszukiwania, bez konieczności płacenia premium. Równie ważne jest stworzenie silnej obecności lokalnych fanów na Facebooku dla Twojej firmy bez inwestycji.

5. Wykorzystaj moc video

5 miliardów ludzi ogląda codziennie filmy z YouTube. Jest to obszar, który rozwija się w niewiarygodnym tempie, a statystyki HubSpot pokazują, dlaczego:

  • 97% marketerów twierdzi, że video pomogło lepiej zrozumieć ich produkt lub usługę
  • 76% twierdzi, że pomogło im to zwiększyć sprzedaż
  • 81% ludzi zostało przekonanych do zakupu produktu lub usługi, oglądając film marki

W związku z tym video jest ważnym elementem w cyfrowym miksie marketingowym i wcale nie musi być opatrzone wysoką ceną.

Liczne narzędzia do edycji video są dostępne online, a jeśli chcesz po prostu wyrazić opinię lub udzielić porady na dany temat, po prostu nagraj video na telefonie. Przed opublikowaniem czegokolwiek online oczywiście sprawdź jakość dźwięku i oświetlenia.

Jeśli szukasz bardziej profesjonalnego video, warto znaleźć strony, takie jak fivver.com, ponieważ są one pełne utalentowanych freelancerów gotowych stworzyć animację promującą Twój produkt lub usługę za zaskakująco niewielką opłatą. Wynika to z faktu, że wielu animatorów stworzyło zbiór materiałów filmowych, które mogą z łatwością zmienić przeznaczenie na wiele animacji.

Już dziś rozpocznij prace nad marketingiem internetowym dla Twojej firmy

Powyższe wskazówki pomogą Ci szybko rozpocząć działania marketingowe w sposób, który jest zarówno przystępny cenowo, jak i łatwy do opanowania. Nie zapominaj, że w razie wątpliwości na YouTube znajdzie się film, który może wyjaśnić każdy temat dalej.

Skorzystaj z bezpłatnych samouczków online, a wkrótce przekonasz się, że wiele aspektów marketingu internetowego dla firm to nie magia. Rozwój nowej technologii, który pojawił się w ostatnich latach, w rzeczywistości umożliwił właścicielom małych firm kierowanie własnym statkiem.

Oczywiście, jeśli potrzebujesz dalszego wsparcia lub chcesz przenieść swoje działania marketingowe na wyższy poziom, zespół BeeBrilliant! Marketing jest chętny do pracy.

O autorze

Joanna Tracey BeeBrilliant! Marketing

Joanna Tracey – współzałożyciel BeeBrilliant! Doświadczony marketer a jej specjalność to strony internetowe i kampanie reklamowe. Razem z mężem stworzyli BeeBrilliant! Marketing, aby pomóc mniejszym i większym firmom czerpać korzyści z marketingu w sieci.