Jesteśmy firmą przyjazną środowisku

Wydarzenia


Globalne ocieplenie to bardzo złożony aspekt. Często uważny jako problem dotyczący tylko dużych przedsiębiorstw. Nic bardziej mylnego.

Ten problem dotyczy każdego z nas. Małe organizacje czy osoby indywidualne też mogą pozytywnie przyczyniać się do redukcji odpadów i emisji dwutlenku węgla. Zacząć można od chociażby drobnych zmian w codziennych zachowaniach podejmowanych na bieżąco. Razem możemy wiele zdziałać.

Dzięki odpowiedniej wiedzy, umiejętnościom i technologii, wszystkie firmy – niezależnie od ich wielkości – mogą pracować nad zmniejszeniem zużycia paliw kopalnych. Ograniczajmy szkodliwą emisję paliw kopalnych aby chronić naszą planetę.

W BeeBrilliant! Marketing podejmujemy świadomy wysiłek, aby zwrócić uwagę na te szczegóły, które mają wpływ na środowisko.

 

Nasze działania

1) GO DIGITAL – BEZ PAPIERU
Jako agencja marketingu internetowego przechowujemy wszystkie informacje o naszej pracy w bezpiecznym formacie cyfrowym. Nie drukujemy naszych faktur, kontraktów ani e-maili. Wszystkie materiały są przechowywane na komputerach, urządzeniach mobilnych, zewnętrznych dyskach twardych i cloud storage. Dane są przechowywane w kilku odrębnych lokacjach i odpowiednio zabezpieczone.

2) RECYKLING
Wszystkie przedmioty biurowe, takie jak koperty, listy, puszki, butelki są sortowane do recyklingu.
Proste, prawda?

A jednak, 90% firm w Wielkiej Brytanii nadal nie stosuje polityki recyklingu.

CZY WIESZ, ŻE: Recykling tylko jednego napoju może zaoszczędzić wystarczającą ilość energii do zasilania telewizora przez 4 godziny!

3) BIURO W DOMU
Jesteśmy małą firmą rodzinną i dlatego stworzyliśmy biuro w naszym domu. Dziki temu nie dojeżdżamy samochodem do odrębnego budynku każdego dnia, co eliminuje codzienną emisje spalin. Na tej samej zasadzie zmniejszamy emisje gazów zużywaną na ogrzewanie oddzielnego miejsca pracy.

Duże organizacje również mogą wprowadzić możliwość pracy z domu dla swoich pracowników, budując bardziej produktywną, lojalną i zaangażowaną siłę roboczą, jednocześnie zmniejszając koszty ogólne i zmniejszając tym samym straty energii.

4) POWER DOWN
Pod koniec dnia wszystkie nasze urządzenia są wyłączane z gniazdka. Niestety, istnieje wiele placówek, które cały czas pozostawiają swój sprzęt w stanie gotowości. Może to zaoszczędzić 30 sekund na początku i na końcu dnia, ale zaskakujące jest to, jak dużo dodatkowej mocy jest wymagane, aby komputery i telewizory były w stanie gotowości przez całą noc. Jeśli chodzi o zużycie energii, oświetlenie jest równie ważne. Używamy tylko energooszczędnych żarówek, które są gaszone niezwłocznie po opuszczeniu pomieszczenia.

CZY WIESZ, ŻE: Wyłączając wszystkie światła, gdy nie są potrzebne, można zmniejszyć zużycie energii nawet o 25%. Wyłączanie komputerów pod koniec dnia może zaoszczędzić dodatkowe 50%!

5) DZIAŁANIA CHARYTATYWNE
Oprócz życia w zgodzie z zasadami przyjaznymi środowisku, angażujemy się w działalność charytatywną walczącą o tę samą sprawę. Poświęcenie jednego dnia roboczego na kwartał, aby pomóc w ekologicznych sprawach, pomoże nie tylko zebrać fundusze, ale także być wielkim motywatorem dla ludzi.

Niedawno rozpowszechnialiśmy informacje na temat kampanii Act for Wildlife Sustainable Palm Oil campaign, prowadzonej przez Chester Zoo, aby pomóc Chester stać się pierwsze miastem używającym tylko ekologicznego oleju palmowego.. Co prowadzi nas do naszej następnej rekomendacji…

Firma przyjazna środowisku

6) EKOLOGICZNY OLEJ PALMOWY
Wycinanie lasów deszczowych dodaje więcej dwutlenku węgla do atmosfery niż suma samochodów i ciężarówek na światowych drogach. Według World Car-Free Network (WCN) samochody i ciężarówki stanowią około 14% globalnej emisji dwutlenku węgla, podczas gdy większość analityków przypisuje wylesianu około 15%.

Zwróć uwagę na produkty, które kupujesz i wybierz te, które wykorzystują ekologiczny olej palmowy.

7) KORZYSTAJ Z PRODUKTÓW PRZYJAZNYCH DLA ŚRODOWISKA
Środki chemiczne stosowane w większości produktów czyszczących nie są przyjazne ani dla środowiska, ani dla zdrowia. Produkty używane w toaletach, zlewach, zmywarkach lub innych urządzeniach, trafiają ostatecznie do kanalizacji. Nie wszystkie zanieczyszczenia z tych produktów chemicznych są usuwane w oczyszczalni ścieków. Niektóre związki zakłócają życie roślin i zwierząt.

My używamy produkty naturalne takie jak “Smol”, zapakowane w pełni przetważalne opakowania.

8) NIE KUPUJ PLASTIKU
Samotna osoba wyrzuca średnio 329 plastikowych przedmiotów rocznie i para 658. Czteroosobowa rodzina używa średnio 2764 plastikowych przedmiotów rocznie.

Zawsze korzystamy z nie plastikowych torebek wielokrotnego użytku do przenoszenia naszych zakupów. Kupujemy luźne owoce i warzywa zamiast zapakowanych odpowiedników.

Niedawno odkryliśmy w Chester sklep, który pomaga nam znacznie zmniejszyć ilość plastiku, który kupujemy (Just Footprints)

9) ZIELONA ENERGIA
Zmieniliśmy naszą taryfę energetyczną na ekologiczną alternatywę. Tutaj dostawcy zgadzają się na zakup ekwiwalentnego zużycia energii w Twoim domu wyłącznie z zielonych źródeł energii. Szybka i łatwa zmiana, w naszego doświadczenia wiemy, iż dodaje tylko niewielką kwotę do miesięcznego rachunku.

Wierzymy, że firmy, które podejmują nieustające wysiłki w celu ochrony środowiska, skorzystają na wiele sposobów, zwłaszcza pomagając ratować planetę!

Jeśli szukasz przyjaznej dla środowiska firmy marketingowej, skontaktuj sie z nami.

Ten artykuł ukazał się również w:

Business News Wales & West Cheshire & North Wales Chamber of Commerce

O autorze

Joanna Tracey BeeBrilliant! Marketing

Joanna Tracey – współzałożyciel BeeBrilliant! Doświadczony marketer a jej specjalność to strony internetowe i kampanie reklamowe. Razem z mężem stworzyli BeeBrilliant! Marketing, aby pomóc mniejszym i większym firmom czerpać korzyści z marketingu w sieci.